DHI Saç Ekimi

image

DHI Metodu Saç Ekimi Nedir?

DHI Saç Ekimi ile yapılan operasyonlarda daha sık saç ekimi yapılabilmektedir. Bu da daha doğal bir görünüm kazanılmasını kolaylaştırır. Saç köklerinin bekleme süreci en aza indirgendiği için saç ekim sırasında ve sonrasında saç kökü kaybı azaltılmış olur. Saç ekim kalemiyle açı ve yön verme kolaylaşmakta ve ekilen saç köklerinin açıları çok daha rahat şekilde belirlenebilmektedir. Var olan saçlara zarar verilmeden, gerekli bölgeye direkt ekim yapma şansı sağlayan DHI saç ekimi, dökülmesi tamamlanmamış kişiler için de artı bir avantaj sağlamaktadır. Ekimde saç kökü genişliğinde delikler açılır, bu sayede operasyon en az hasarla tamamlanır.

DHI Saç Ekimi Yönteminde Greftler Bekletilir Mi?

Operasyon başarısını etkileyen ikinci unsurdur ve DHI Saç Ekimi ile yapılan operasyonlarda önemli avantajlar yakalanmıştır. Saç ekiminde saç kökleri toplandıktan sonra, kanal açılma esnasında 3-4 saat bekletilirler. Her ne kadar bazen özel solüsyonlarda ve özel soğutucularda bekletiliyor olsalar da, doğal koşulları dışında bekledikleri her dakika canlı yapıdaki saç köklerinin hasar görmesine veya sağlıklarını yitirmesine sebep olmaktadır. DHI Saç Ekimi ile yapılan operasyonların en büyük avantajı saç köklerinin toplanma sonrasında bekletilmemesidir. 3-4 saatlik bekletilme süresi ortadan kalkmakta ve saç kökleri toplandıktan hemen sonra ekilmektedir. Bu da beklemeden kaynaklı oluşan saç kökü kayıplarını engeller.

DHI Yönteminde Doğal Görüntü Nasıl Elde Edilir?

DHI Saç Ekimi Yönteminde iyileşmiş olan bir diğer nokta ise, saç köklerinin ekim açılarıdır. Saç ekiminde doğallık kavramını temel anlamda etkileyen saç köklerinin ekim açıları, normal saç ekimlerinde kanal açma süresinde belirlenmekteydi. DHI ile saç ekiminde kanal açma aşaması, ekim ile birleştiği için doktor tek bir hamle ile saç köklerinin açılarını ve derinliklerini çok daha rahat bir şekilde belirler. Bu da doğal görünümlü saçlara kavuşma süresini hızlandırmaktadır.

DHI Yönteminde Planlama Nasıl Yapılır?

Ön alın çizgisi planlama süresi, çok göz önünde olduğu için iyi bir saç ekimi sonucunu belirleyen en hassas alandır. Bu teknik, açıları daha dar verilmesi gereken, daha sık ancak dağınık ekim gerektiren ön alın çizgisinde planlanan ekim şeklinin uygulanmasını kolaylaştırmaktadır. Alın bölgesine gelindikçe 20 dereceye kadar inebilecek olan kanal açıları “saç ekim kalemi” ile çok daha rahat verilebilmektedir.

DHI Saç Ekimi Nasıl Uygulanıyor?

Saç ekimi 3 temel aşamadan meydana gelmektedir. Bunlar sırasıyla; greftlerin toplanması, kanalların açılması ve saç köklerinin ekilmesidir. Direkt saç ekiminde kullanılan medikal kalem sayesinde greftler toplandıktan sonra bu kalemler yardımıyla bir kaç saniye de hem kanalı açar hemde aynı anda içine saç kökünü yerleştirir. Normal yöntemlerde iki ayrı seferde yapılan bu işlem, bu özel kalem benzeri medikal alet sayesinde tek seferde yapılabilir. Yani DHI Saç Ekimi Yönteminde, kanal açma haricinde normal saç ekim aşamaları izlenir.

DHI Yönteminde Donör Bölge Niçin Önemlidir?

Saç ekimi için, iki kulak arasında kalan ense bölgesi olarak kabul edilen saç ekimine donör bölgenin saç köklerinin sağlam ve sık olması tercih edilmektedir. Saç ekimi ancak kişinin kendi kıl köklerinden yapılabildiği için seyrek bir ense ve geniş bir saçsız alan beklenen sonucu veremez. Böyle durumlarda ikincil donör alanlarına yönelinmesi gerekir ki bu da doğal görüntüyü olumsuz anlamda etkileyen bir durumdur. Saç ekiminde en sık kullanılan donör alan ense bölgesidir. Bunun yanı sıra saç ekiminde donör bölge olarak farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Doktorun tavsiyesi ve önerisiyle, ense bölgesinde yetersiz saç köküne sahip olan kişilerde ikincil donör bölgeler kullanılabilir.

Erkekler İçin Saç Ekimi

Erkeklerin %50’den fazlası, 50 yaşına gelene kadar farklı derecelerde saç dökülmesinden muzdariptir. Bazı kuşaklarda, saç dökülmesi 20 yaşında çok erken başlayabilir. Erkeklerde saç dökülmesi vakalarının çoğunun ana sebebi Androgenetik Alopesi ile ilgilidir; öte yandan, genetik faktörlerin neden olduğu saç dökülmesi, erkek hormonları kısa yaşam döngüsü ile anormal kıllara neden olan saç köklerine bir tür deflasyona neden olduğunda ortaya çıkar. Diğer saç dökülme nedenleri Tiroid bezi bozuklukları, psikolojik bozukluklar, ilaçların keyfi kullanımı ve diğerleri arasında nadir olarak değişmektedir.

Kadınlar İçin Saç Ekimi

Kadınlarda saç ekimine gelince, saçların dökülmesinin arkasındaki sebepler erkeklerden farklıdır. Yetersiz beslenme, Alopesi gibi bazı hastalıklar veya hormonlarla ilgili bazı bozukluklar olabilir. Bu nedenle, saç dökülmesinin nedenlerinin tedavi edilmesini sağlamak için saç nakli ameliyatından önce genel bir sağlık kontrolünün yapılması çok önemlidir.

20+

Yıllık Deneyim

4

Sağlık Merkezi

40+

Doktor ve Personeller

60+

Hizmet Verilen Ülke

Numaranızı Bırakın

Biz Sizi Arayalım

Sultan Hair

Öncesi ve Sonrası

Operasyon öncesi ve sonrası fotoğraflarına şimdi göz atın.Sultan Hair

Videolar

Türkçe
Türkçe
Türkçe
Türkçe
Türkçe
Türkçe
Türkçe
Türkçe
Bizi Arayın
WhatsApp